01

Изложба Градске библиотеке „Карло Бијелицки“ из Сомбора, поводом обележавања 80 година од првог издања књиге „Мали принц“, отворена у уторак, 27.11.2023. у 12 часова.

Ова чаробна приватна колекција од преко 100 књига на 18 различитих језика, као и интересантни предмети, као што су шоље, сатови, накит, торбе, све са мотивом Малог принца, изложени су одељењу за одрасле Народне библиотеке „Миодраг Борисављевић“ Апатин.

Власница ове јединствене колекције у нашој земљи, је Жана Гњатовић, библиотекарка запослена у Градској библиотеци „Карло Бијелицки“ у Сомбору.

Жана је, приликом отварања изложбе, одржала предавање ученицима 7. разреда Основне школе „Жарко Зрењанин“ из Апатина, који су дошли у пратњи наставница српског језика и књижевности. У сколопу изложбе, изложени су и ученички радови, настали на радионицама у току наставе српског језика и обраде лектире Мали принц, са наставницама Милком Гајић и Биљаном Јањевић.