01a

У петак, 26. маја, Спомен библиотеку у Пригревици посетио је наш познати уметник Душан Вукша из Београда. Том приликом Душан је нашој библиотеци поклонио плочу изливену у бронзи, на којој се налазе стихови песме „Збогом“, аутора Душана Ћурчића, пригревачког песника.

Наши гости, Душан Вукша и његов брат Мирко, имали су жељу да сами монтирају плочу и окрече стуб на који су је поставили.

Пре неколико година, Душан је поклонио Спомен библиотеци скулптуру, симбол „Отворене књиге“, такође и слова „Спомен библиотека 1967.“ која су, као и књига, изливена у бронзи, постављене на каменом постаменту. Аутор је и бисте „Рајко Чуле“.

– Вукша је рођен 1946. године у Пригревици

– Школовао се у Сомбору и Београду

– Бави се скулптуром, медаљарством и керамиком

– Редован је учесник Ликовне колоније у Пригревици, а од 2015. године и у Апатину