04

Народна Библиотека у Сонти је 28. априла 2023. године, заједно са ученицима шестог разреда ОШ ”Иван Горан Ковачић”, у пратњи наставнице српског језика Тамаре Кокаи, обележила Светски дан књиге и ауторских права.

Светски дан књиге и ауторских права обележава се 23. априла сваке године, као симболичан датум у светској књижевности, јер су тога дана 1616. године преминули Мигуел де Сервантес и Вилијам Шекспир, те се сама замисао заснива на Каталонском обичају даривања књига и ружа на тај дан.

У библиотеци смо обновили знања о књижевним родовима и врстама, разговарали смо о значају и важности читања. Ученици су дискитовали о својим омиљеним романима и стриповима.

За сам крај дружења деца су правила обележиваче за књиге.

Задатак је био да обележивач носи одређену поруку, да на њему буде исписан омиљени стих, цитат, пословица… По завршетку смо изабрали најлепши обележивач који је награђен симболичним поклоном и аплаузом.